Přihlásit se
Menu

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky
Převodní tabulka
Vývrtka na špunty s pravým parohem

Vývrtka na špunty s pravým parohem

Vývrtka na špunty s pravým parohem

Vývrtka s parohem

Cena 299 Kč (s DPH)
Objednací číslo: vyvrtkaparoh
Výrobce: Lučištnice.cz
Kategorie: Nádobí
Dostupnost: do týdne

Popis produktu

Z tohodle půjdete do vývrtky!

Nabízíme nového stylového pomocníka do kuchyně:  Otvírák na korkové špunty, jehož držátko je částečně z parohu. Používáme parohy z jelenů "evropáků", wapiti a milu, ale i z daňků. Nákončí jsou vyrobena z různých druhů dřev, kostí, nebo opět parohů. K hlavnímu dílu jsou nákončí přilepena, případně pojištěna mosaznými hřebíčky.

Čtyřhranný trn vývrtky je do parohu naražen a zalepen. Aby nemohlo dojít k vytržení nebo protočení, prochází skrz paroh i trn jeden nebo dva ocelové nýtky.

Protože je každý kus parohu originál, nelze tyto vývrtky vyrábět stále stejné. Naštěstí. Některá na sobě má pučnici, jiná je z místa výsady, další jen rovný kousek lodyhy. Také se liší materiál nákončí, nebo celková velikost. Pokud nějaký typ upřednostňujete, uveďte to do poznámky, zkusíme Vám vyhovět. Pokud neuvedete nic, vybereme Vám tu nejkrásnější vývrtku sami. :-)

Jelen milu

Neboli jelen Davidův (podle jeho objevitele) je vzácný a velmi zvláštní druh jelena. Má nezvykle protáhlou hlavu, podobnou koňské. Netypický je také tvar jeho parohů, působí „naopak“ oproti těm, které z našich lesů známe. Původně obýval oblast Číny, díky nadměrnému lovu však podobně jako bizon téměř vyhynul. Naštěstí, nejenom pro výrobce vývrtek, bylo několik kusů chováno v čínském císařském paláci. Odtud se na konci 19. století podařilo vyvézt několik exemplářů do Evropy. V dobrých podmínkách anglického chovu se jeleni úspěšně množili, ve dvacátém století jich bylo takové množství, že mohli být po staletích opět vypouštěni zpět do volné přírody. V České Republice ho můžete spatřit například v Pražské ZOO.    

SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ

379 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
399 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
239 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
Novinky