Novinky
Přihlásit se

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky
Převodní tabulka

Svíčka ze včelího vosku

Cena 79 Kč
Objednací číslo: Svicka
Výrobce: Lučištnice.cz
Kategorie: Oheň, křesadla, svíčky
Dostupnost: do týdne

Svíčka ze včelího vosku č.1
Svíčka ze včelího vosku č.1
Svíčka ze včelího vosku č.2
Svíčka ze včelího vosku č.3

Varianty produktu (2)

Obj. číslo Název Dostupnost Cena  
1 Svíčka s motivem bojovníka do týdne 79  Kč
2 Svíčka s motivem stylizovaného ptáka do týdne 79  Kč

Popis produktu

Ideální a přitom přírodní prostředek na údržbu tětivy i dřevěného luku je včelí vosk. Protože knot žádným způsobem nepřekáží, nabízíme Vám vosk také ve formě litých svíček a sami se můžete rozhodnout, jak jej použijete.   

Tětivu lze potírat přímo tuhým voskem. Vosk také můžete rozpustit teplem nebo rozpouštědly a připravit si tak impregnační nátěr třeba na dřevo nebo kůži. Pokud si chcete vyrobit šetrný a funkční přípravek, stačí nechat včelí vosk rozpustit v horkém oleji (klidně i stolním) – podle poměru vosku získáte po vystydnutí řídkou nebo hustou pastu.

Při výrobě formy na svíčku jsme vycházeli z vikinských motivů. Na jedné svíčce je vikinský uzel (celtic knot) a bojovník s mečem, druhý typ má na všech čtyřech stranách stylizované zobrazení ptáka.

Svíčku nenechávejte hořet bez dozoru. Umístěte ji na nehořlavý podklad a dohlédněte, aby svíčka stála svisle a nebyla v průvanu, plamen by potom směřoval ke straně a vosk zbytečně vytékal. Pokud budete pomocí starých nůžek udržovat knot dlouhý asi 1 cm, bude svíčka hořet dlouho a bez sazí.

SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ

1 690 Kč

do měsíce

Detail