Přihlásit se
Menu

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky

úvodní Nože, sekery, nářadí Vrhací sekera Tomahawk


Převodní tabulka
Vrhací sekera Tomahawk

Vrhací sekera Tomahawk

Vrhací sekera Tomahawk

Vrhací sekera Tomahawk

Cena 999 Kč (s DPH)
Objednací číslo: Tomahawk
Výrobce: NFI
Kategorie: Nože, sekery, nářadí
Dostupnost: do týdne

Popis produktu

Vrhací sekera inspirovaná legendární zbraní indiánů. Ostří je z kvalitní uhlíkové oceli, která je černěná, pouze břit je vybroušen a vyleštěn.  Díky úzkému ostří hozená sekera snadněji vniká do materiálu a lépe v něm drží. Není přiliš vhodná pro štípání dříví, klín není dostatečně široký. Sekera je na topůrko naražena zpředu a zajištěna kruhovým klínkem. Rovná dřevěná násada je vyrobena z tmavého dřeva dalbergie.

Délka dřevěné rukojeti je asi 54 cm (21 a 1/4"). Hmotnost celé sekery je cca 920 g.

Součástí je kožené pouzdro hnědé barvy se zapínáním na patenty.

Tomahawk

Tomahawk je slavná zbraň, ale i pracovní nástroj indiánů Severní Ameriky. Nejprve se vyráběl ze dřeva a kamene, po příchodu Evropanů z oceli. Později se objevují sekery spojené s dýmkou. Rudí válečníci používali tomahawk jak pro boj z blízka, tak jako vrhací zbraň.

Slovo "tomahawk" nebo "tomahavk" je odvozeno z proto-algonquinského jazyka (tedy jazyka, ze kterého se pak vyvinuly další algonquinské jazyky). Kořen slova je "temah-" s významem "něco odříznout pomocí nástroje". V jednotlivých algonquinských jazycích pak má např. tvary "temahikan", "tomhikon" nebo "demahigan", přičemž všechna tato slova mají význam "sekera".

SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ

379 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
399 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
Novinky