Přihlásit se
Menu

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky

úvodní O nás


Logo lučištnice - jeskynní malby
O nás

O nás - dřevo, kůže, peří, hroty

Naše logo je inspirováno malbami jeskynních lidí, mnohdy starých více než 15 000 let. Rádi bychom vám přiblížili lukostřelbu takovou, jaká je už celá staletí. Tradiční, zajímavou, krásnou…

Již několik let vystupujeme (nejen) s lukostřelbou na firemních akcích, historických jarmarcích, městských slavnostech a v sezoně pravidelně i na hradech a zámcích. Nikdy u nás nedošlo k úrazu ani k žádným stížnostem. Představujeme lukostřelbu a historii jako zábavu, vždy máme kostýmy a dobrou náladu! Naše střelnice jsou doplněny o ukázky zajímavých luků a šípů, tradičních i zcela kuriózních předmětů, které se střelbou souvisejí.

Nabídka ale není omezena jen na střelbu a tak si můžete zkusit dobývací stroje, šerm, divadlo nebo dávno zapomenutá řemesla. Vybavení našich střelnic, rekvizity představení a mnoho dalšího si můžete zakoupit v našem stánku, kamenné prodejně nebo e-shopu. Pokud nás chcete mít i u vás, ozvěte se nám. Budeme se těšit!

Jako pozornost od nás za každý nákup získáváte střelecký talisman. Za tuto dřevěnou poukázku s obrázkem si můžete zdarma zastřílet na našich střelnicích, nebo ji vyměnit za lahodnou kávu. Pokud talismanů sesbíráte víc, získáváte další výhody.


Ekologická výroba

Výroba, balení a doprava probíhá s ohledem na přírodu. Hledáme způsoby jak snížit spotřebu energie. Upřednostňujeme přírodní materiály jako papír a dřevo. Omezujeme materiál dovážený, nebo neznámého původu. Snažíme se produkovat minimum odpadů a vzniklý odpad třídíme. Tlačíme na naše dodavatele, aby i oni zavedli ohleduplný způsob hospodaření. Zboží vám zabalíme do znovu použitých obalů jako jsou staré noviny, recyklované krabice nebo znovu použitá folie. Možná nepůsobí balíčky hezky, ale můžete z nich mít příjemný pocit. Děkujeme vám, že nám pomáháte chránit přírodu.


Ruční nástroje

Používáme původní postupy a materiály, upřednostňujeme ruční nářadí. Každý výrobek je tak trochu originál. Nakupujeme jen nejnutnější komponenty, které sami neumíme vyrobit. Většina zboží se vyrábí ručně v České republice a něco málo je dováženo z Ukrajiny, Polska a Maďarska. Nemůžeme cenově konkurovat lukům, které vyrábí korejští roboti nebo čínské děti, ale všichni kdo pracují u nás, dostávají slušnou výplatu. Naše výrobky mají duši.


Čas - Přesýpací hodiny

Čas! Většina zákazníků si samozřejmě přeje zboží rychle. Vzhledem k velikosti skladu i týmu lidí, který se o něj stará, není možné všechny objednávky vyřídit ihned. Vše se snažíme poctivě vyrobit, zkontrolovat i zabalit. Většina objednávek obsahuje něco, co připravujeme „na míru“. Pokud je zboží skladem a vyzvednete si ho sami, může být hned. Pokud se posílá poštou může dodání trvat přibližně týden. Zejména v letních měsících a před Vánoci s námi prosím buďte trpěliví.


Bezpečí především

Výrobky jsou určeny pro dospělé a pro děti pod dohledem dospělých. Nejedná se o hračky. Mohou obsahovat malé díly, hrozí vdechnutí! Nemiřte na osoby ani zvířata. Pokud je výrobek poškozen, raději ho nepoužívejte. Používejte vhodné ochranné pomůcky jako nátepník, rukavice nebo brýle. Pokud si něčím nejste jistí, nebojte se zeptat.

Novinky