Přihlásit se
Menu

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky

úvodní Střelnice Na půdě


Střelnice Na půdě

Chceme vám nabídnout víc než sterilní tělocvičnu bez duše a bez příběhu. Zveme vás na nádhernou starou půdu, dlouhou 25 metrů. Původní dřevěná podlaha a masivní trámy romanticky vržou, ve střeše vrkají holuby. Můžete si zapůjčit lukostřelecké vybavení, nechat si opravit šípy či tětivu a samozřejmě si zastřílet z luku i z kuše. Po dohodě si zde lze vyzvednout objednané zboží.

Kde a kdy?

Kde střelnici najdete

Střelnice se nachází v Netolicích v ulici Obecní (přímo naproti Jednotě - 49.050311N, 14.196576E). V podkroví starého pivovaru, budovy s červenou fasádou.

Kdy nás můžete navštívit

Střelnice je pro veřejnost otevřena každou neděli (v létě v pondělí) od 16:30 do 18:30 - sraz je u velkých plechových zelených vrat. Střelnice je vhodná pro úplné začátečníky, pokročilé i naprosto soběstačné střelce jakéhokoli věku. Vstupné je 100 Kč i se zapůjčením vybavení. Přinést si samozřejmě můžete i vybavení vlastní. Členové klubu "Jak z praku" mají vstupné zdarma. Každý nový příchozí dostává originální střelecký talisman. Pro více informací volejte 702 074 847 nebo 728 424 636.

Objednat se také můžete na soukromý kurz lukostřelby v čase, který vám vyhovuje. Doporučujeme při koupi prvního luku, zároveň je-li to luk z naší nabídky, nabízíme kurz se slevou. Cena kurzu je 600 Kč (300 Kč po slevě) pro jednoho nebo dva střelce, délka max. 2 hodiny.

Střelnici si také můžete pronajmout pro vaší akci. Připravíme pro vaši partu, třídu nebo firmu skvělý program, teambuilding nebo turnaj. Pro bližší informace nás kontaktujte.

Střelnice na půdě - foto I.

Co si můžete vyzkoušet

Vedle klasických terčů máme i kyvadlový terč pro trénink střelby na pohyblivý cíl. Pro děti je připraven pytel s namalovaným pavoukem.

Hry Na Půdě

  • Sklopka - Pro trénink rychlostřelby slouží terč, který se po zásahu sklopí. Budete to Vy nebo protivník, kdo zasáhne první?
  • Zrcadlo - Zkuste střílet podle obrazu v zrcadle!
  • Malá houpačka - Střílet z prkna, které se stále naklání není vůbec snadné
  • Velká houpačka "kůň" - Zkuste sedět obkročmo na houpajícím se trámu a střílet. Náš divoký kůň už shodil nejednoho střelce.
  • Míčová přestřelka - Dva týmy stojí proti sobě a mezi je míč. Cílem je dokutálet míč k soupeři, pomocí tupých šípů.

Lukostřelecká hra Tupouni

Aréna Tupounů

Vždy od 18:30 se střelnice přestaví na tupouní arénu a všichni zájemci si mohou zahrát. Hra spočívá ve snaze dvou tříčlenných týmů převrhnout pomocí zásahu šípem figurku nepřátelského tupouna. Během hry je samozřejmě možné střílet tupými šípy i na protihráče. Podrobná pravidla nejdete v našem blogu. Vstupné do arény je 50 Kč (pro členy klubu 30 Kč).

Hru lze hrát také ve verzi indiáni a kovbojové - někteří hráči mají špuntovky, někteří luky. Každý má svůj cíl. Bang naživo!

 

Klub Jak z Praku

Členství v klubu je možné vždy na celý školní rok, případně pololetí. Roční členský příspěvek je 1500 Kč, resp. 800 Kč na pololetí. Po celou dobu navštěvují členové střelnici Na Půdě zdarma, nakupují naše zboží za výhodnější cenu, mají snížené vstupné do Arény Tupounů i na turnaje.

Historie budovy

Budova se skládá z několika různě starých částí. Město zde založilo pivovar v roce 1663; z původní stavby se dochoval například portál s rožmberskými růžemi v ohradní zdi do ulice. Z dob pivovaru se zachovaly také rozsáhlé sklepy. Poté byla přední část upravena na pražírnu kávy a dnes se jedná o krásné světlé místnosti s neobvyklými okny. Po druhé světové válce sloužil objekt jako skladiště zrna pro ZZN. Právě v místě dnešní střelnice byla ještě nedávno dvoumetrová vrstva ječmene. Bohužel po celých více než čtyřicet let byla budova zanedbávána.

Střelnice na půdě - foto II.

Současní majitelé, Ing. arch. Vladimír Musil a Ing. David Mičan, dům pomalu, nákladně, ale citlivě rekonstruují. S laskavou podporou Jihočeského kraje budou letos nová okna do dvora. Děkujeme.

Zatímco některé místnosti jsou již hezky opravené a uklizené, jiné na svůj den teprve čekají. Děkujeme Všem, kteří se úklidu a oprav účastní a podporují nás.

Novinky