Novinky
Přihlásit se

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky
Převodní tabulka

Zboží již není dostupné

Omlouváme se, ale zboží již není dostupné v našem sortimentu. Prosím zvolte jinou alternativu. Děkujieme.

Prak Jumbo

Cena 499 Kč
Objednací číslo: Jumbo
Výrobce: Lučištnice.cz
Kategorie: Hotové praky, těla praků
Dostupnost: do měsíce

Prak Jumbo - nově z překližky!

Prak Jumbo - nově z překližky!

Prak Jumbo - nově z překližky!
Prak Jumbo v akci
Prak Jumbo - vkládání projektilu II.
Prak Jumbo - nátah
Prak Jumbo - pohled zpředu
Prak Jumbo - pohled zpředu II.
Prak Jumbo - střelba
Prak Jumbo - po výstřelu

Popis produktu

Pro mnoho našich zákazníků ani silný prak DUO+ nebo velmi rychlé QUATTRO nejsou stále dost výkonné. Začali jsme proto hledat cestu jak vytvořit prak ještě silnější a zároveň jednoduchý a spolehlivý. Postup výroby včetně návodu najdete v našem blogu.

Při výkonu, pro který je Jubo určen, je nutné opustit tvar klasické vidličky a přejít na tzv. gloveshot. Tvar který vypadá spíš jako rám nasazený na pěst a dokonale zpevní zápěstí. Jako materiál pro bočnice jsme se rozhodli použít překližku. Aby nedocházelo k „postřelení“ hřbetu ruky držící prak bylo nutné udělat prak poměrně vysoký, zvětšit světlost průstřelového okna. S rostoucí velikostí vzrostla potřeba prak odlehčit a neztratit pevnost bočnic. Zvolili jsme několik různých otvorů dodávajících praku poněkud futuristický vzhled. Jako příčku pro držení v pěsti používáme smrkovou kruhovou lištu průměr 25mm. Prak je také vybaven dvěma koženými řemeny. Jeden slouží jako opěrka při nátahu a druhý brání otočení praku po výstřelu.

Několik testů ukázalo, že při odporu, který gumy kladou, není dost dobře možné udržet kapsu s projektilem pohodlně pouhým stiskem palce a ukazováku. Řešením je jednoduchý „vypouštěč“ v podobě malého dřevěného válečku. Váleček je spojen s kapsou praku pletenou šňůrou a zatažení za váleček kaspu uzavře stejně jako u rybářského provedení praku Quattro. Při střelbě můžete váleček držet prostředníkem a ukazovákem stejně jako tětivu luku a podobným způsobem také vypustit. Pokud někomu bude váleček překážet, lze jej snadno odvázat.

Neobvyklý dřevěný prak Jumbo je standardně dodáván s gumou 6×2 mm vedenou dvakrát dvojitě, tedy celkem osmkrát. Konstrukce praku ale umožňuje velmi jednoduše změnit gumy i kapsu a tak je možné vyrábět si i jiné varianty, například se žlutou nebo červenou trubičkou TB vedenou čtyřikrát. Navíc Vám na přání také dodáme čtyři malé dřevěné lišty a pomocí těch můžete k tělu připevnit i ploché gumy Thera-Band a vytvořit tak celou řadu dalších možností s tímto zajímavým a rychlým materiálem.

Alternativní produkty

329 Kč

do týdne

Detail
14 Kč

do týdne

Detail