Přihlásit se
Menu

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky
Převodní tabulka
Prak Jumbo 4X - extra silný prak

Prak Jumbo 4X - extra silný prak

Prak Jumbo 4X - extra silný prak
Jumbo lze použít i jako zakrmovací prak
Jumbo N - střílí kuličky i šípy

Prak Jumbo

Cena 399 Kč (s DPH)
Objednací číslo: Jumbo
Výrobce: Lučištnice.cz
Kategorie: Hotové praky, těla praků
Dostupnost: do týdne

Varianty produktu (2)

Obj. číslo Název Dostupnost Cena  
1 Prak Jumbo 4X do týdne 399  Kč
2 Prak Jumbo N do týdne 399  Kč

Popis produktu

Pro mnoho našich zákazníků ani silný prak Duo Z nebo velmi rychlé Aero ! nejsou stále dost výkonné. Začali jsme proto hledat cestu jak vytvořit prak ještě silnější a zároveň jednoduchý a spolehlivý.

Při výkonu, pro který je Jumbo určen, je nutné opustit tvar klasické vidličky a přejít na tzv. gloveshot. Tvar který vypadá spíš jako rám nasazený na pěst a dokonale zpevní zápěstí. Jako materiál pro střední válec jsme se rozhodli použít výběrový broušený smrk. Aby nedocházelo k „postřelení“ hřbetu ruky držící prak bylo nutné udělat prak poměrně vysoký, zvětšit světlost průstřelového okna. Jako sloupky ve kterých jsou otvory pro gumy, používáme bukovou kruhovou lištu průměr 20 mm. Buková je také ohýbaná opěrka na zápěstí, která sedí do levé i pravé ruky každé velikosti. Tato kulatinka je menšího průměru a uvnitř smrkové "základny" prochází skrz sloupky.

Jumbo 4X

Neobvyklý dřevěný prak Jumbo je standardně dodáván se žlutou trubičkou TB vedenou dvakrát po obou stranách, tedy celkem čtyřikrát. Několik testů ukázalo, že při odporu, který čtyři gumy kladou, není dost dobře možné udržet kapsu s projektilem pohodlně pouhým stiskem palce a ukazováku. Řešením je jednoduchý „vypouštěč“ v podobě malého dřevěného válečku. Váleček je spojen s kapsou praku pletenou šňůrou. Zatažení za váleček kaspu uzavře stejně jako u rybářského provedení praku Netriq 4X, který používá stejný typ gumy s kapsou. Při střelbě můžete váleček držet prostředníkem a ukazovákem stejně jako tětivu luku a podobným způsobem také vypustit. Pokud někomu bude váleček překážet, lze jej snadno odvázat.

Jumbo N

Dřevěná konstrukce druhé nabízené varianty je zcela stejná. Liší se jen odjímatelným kovovým kroužkem na vedení šípu a použitou gumou a kapsou. Stejně jako prak Netriq N se stejným svazkem gum, dokáže tento prak střílet kuličky i šípy. Střelba šípů je velmi přesná, ale dostřel odpovídá jen dětským lukům.

Konstrukce praku umožňuje velmi jednoduše změnit gumy i kapsu a tak je možné vyrábět si i jiné varianty, například červenou trubičkou TB vedenou dvakrát (Y) nebo čtyřikrát (4Y).

Guma je citlivá na UV světlo, praky zbytečně nevystavujte slunci.

Doporučujeme použít ochranné brýle a zejména na přední ruku i rukavici.


English description

Many of our customers are seeking something more powerful than Duo Z or Aero !, so we started to work on development of the new, powerful yet simple slingshot.

For such a big power it was necessary to leave the classical „fork“ shape behind and use so called „gloveshot“, the shape which looks like the frame on the wrist and keeps the hand firm. For the main handle we used the spruce wood of high quality. To avoid shooting in the back of the hand it was necessary to make the slingshot relatively high and to enlarge the shooting window. The rest of the slingshot is made of beech wood.

Jumbo 4X

This type is equipped with yellow tube rubber. We made a few testings and it occured it is necessary to hold the projectile in the pouch not only with fingers (as usual) but with single releaser (wooden pin with PES cord). The releaser is similar to fishermen slingshot Netriq 4X which uses the same type of rubber with pouch. Shooting with this releaser is similar to releasing an arrow with bowshooting. The releaser is easy to remove.

Jumbo N

Wooden construction is similar to previous Jumbo 4X. The only difference is the rubber and the steel circle arrowrest. Same as our slingshot Netriq N this slingshot is able to shoot both ball projectiles and arrows. Arrow can hit whatever you decide to, but the draw weight (or the gun range) is similar to childrens bows.

The slingshot construction enables to change the rubbers and the leather pouch very easily, it's possible to make different variations as for example with using the red tube rubber in double (Y) or quattro (4Y) way.

The ruubber is UV sensitive so keep your slingshot out of the sunlight.

We recommend to use eye protection and gloves (mainly for the front arm).

SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ

149 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
20 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
25 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
Novinky