Novinky
Přihlásit se

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky

úvodní Příslušenství Vosk na tětivu


Převodní tabulka

Vosk na tětivu

Cena 29 Kč
Objednací číslo: Vosk
Výrobce: Lučištnice.cz
Kategorie: Příslušenství pro střelbu
Dostupnost: do týdne

Vosk na tětivu č.1
Vosk na tětivu č.1
Vosk na tětivu č.2
Vosk na tětivu č.3

Varianty produktu (3)

Obj. číslo Název Dostupnost Cena  
1 Včelí vosk 100% do týdne 29  Kč
2 Včelí vosk s lékařskou vazelínou do týdne 29  Kč
3 Včelí vosk s kalafunou do týdne 29  Kč

Popis produktu

Skvělý přírodní prostředek ideální pro impregnaci tětiv, kůže, nití, lan, bot, kožených čutor i dřeva.
Nabízíme Vám včelí vosk ve třech různých variantách odlévaný do malých cihliček. Rozměry cihličky jsou přibližně 75×25×15 mm a hmotnost nejméně 25 gramů. Impregnovaný materiál lze přímo potírat cihličkou, při lehkém zahřátí (alespoň v dlani) se vosk lépe roztírá. Ve vhodné nádobě také můžete cihličku roztavit a použít jako nátěr přímo, nebo smíchat s dalším materiálem a vytvořit si vlastní recept.


1) Včelí vosk 100 %
Včelí vosk je 100% produktem včelího těla. Vosk od nás je čištěný a taví se při teplotě přibližně 65 °C. Jde o spolehlivý přírodní prostředek na ochranu tětivy, který se rovněž hodí k výrobě impregnace na luky a další dřevěné výrobky. Neméně účinný je při potírání provazů či sedlářských nití.


2) Včelí vosk s lékařskou vazelínou
Rozpouští se lépe než čistý vosk. Cihlička je mnohem měkčí, světlejší a díky čisté lékařské vazelíně, také mastnější. Směs tak snadno proniká do kůže nejen na Vašich botách ale i kůže na rukou. Za lehce zvýšené teploty ji lze bez problému vetřít do dřeva nebo použít jako mazadlo pro třecí plochy nejen v lukostřelbě.


3) Včelí vosk s kalafunou
Kalafuna je výtažek z pryskyřice a běžně se používá k potírání houslových smyčců, nebo letování. Cihlička ze směsi vosku a kalafuny je tmavší a tvrdší než vosková. I za studena dobře impregnuje sedlářské nitě, lanka a tětivy (zejména kuší). S takto připravenou nití se lépe pracuje, má větší životnost a švy hůř propouští vodu.

SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ