Novinky
Přihlásit se
Menu

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky
Převodní tabulka
Křesadlo a pazourek

Křesadlo a pazourek

Křesadlo a pazourek
Kované křesadlo
Spolehlivé kované křesadlo
Rozdělání ohně křesáním

Křesadlo

Cena 179 Kč (s DPH)
Objednací číslo: Kresadlo
Výrobce: NFI
Kategorie: Oheň, křesadla, svíčky
Dostupnost: do týdne

Varianty produktu (2)

Obj. číslo Název Dostupnost Cena  
1 Křesadlo do týdne 179  Kč
2 Křesadlo, pazourek a plátěný pytlík do týdne 269  Kč

Popis produktu

Funkční kované křesadlo. Jedná se skutečně o výkovek, nikde nejsou stopy po strojním obrábění, vysoká řemeslná úroveň umožňuje použití i pro livinghistory. Doporučeným křesacím kamenem je pazourek. Díky dobrému materiálu získáte oblak jisker na každé křísnutí! Dlouhá a masivní pracovní plocha zajišťují nejen vysokou účinnost, ale i dlouhou životnost. Nedochází k rychlému prodření ani prasknutí, například při pádu. Uprostřed pracovní plochy je navíc praktická výztuha. Díky tomu je křesadlo velmi odolné na náraz a zároveň se lépe drží, takže si neotlučete klouby.

Křesadlo Vám nabízíme samostatně, nebo s ostrým, vyzkoušeným pazourkem v plátěném sáčku.  Pytlíky jsou vybaveny praktickým oboustranným zatahováním, takže se nic nevysype. Za přírodní šnůrku lze sáček přidělat k opasku i pověsit do stanu. Skladem jsou sáčky v modré a červené barvě, pokud jednu z barev preferujete, napište to prosím do poznámky, jinak vybereme za Vás a můžete se nechat překvapit.

Každý sáček je z jedné strany ručně potištěn černým linorytem. Motivem je stylizovaný pták Fénix. Fénix je bájný mytologický pták. Podle legendy, která se v detailech u různých národů liší,  spálí Fénix coby ohnivý pták sám sebe a opět se ze svého popela narodí. Podle Hérodota přilétá starý Fénix jednou za 500 let do chrámu v Héliopoli, kde shoří a znovu se narodí jako mladý pták. Fénix je symbolem nejen ohně ale i znovuzrození. 

Více o rozdělávání ohně křesadlem se dočtete na našem blogu: http://blog.lucistnice.cz/kresadla/

Délka křesadla je cca 10 cm, výška 4 cm. Hmotnost je cca 65 g.

Při křesání doporučujeme použít ochranné brýle, z křesadla i pazourku odletují malé části! Křesadlo je křehké a při silném nárazu nebo ohýbání může prasknout.

SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ

399 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
79 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail