Přihlásit se
Menu

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky
Převodní tabulka
Křesadlo a pazourek

Křesadlo a pazourek

Křesadlo a pazourek
Kované křesadlo
Spolehlivé kované křesadlo
Rozdělání ohně křesáním

Křesadlo

Cena 179 Kč (s DPH)
Objednací číslo: Kresadlo
Výrobce: NFI
Kategorie: Oheň, křesadla, svíčky
Dostupnost: do týdne

Varianty produktu (2)

Obj. číslo Název Dostupnost Cena  
1 Křesadlo do týdne 179  Kč
2 Křesadlo, pazourek a plátěný pytlík do týdne 269  Kč

Popis produktu

Funkční kované křesadlo. Jedná se skutečně o výkovek, nikde nejsou stopy po strojním obrábění, vysoká řemeslná úroveň umožňuje použití i pro livinghistory. Doporučeným křesacím kamenem je pazourek. Díky dobrému materiálu získáte oblak jisker na každé křísnutí! Dlouhá a masivní pracovní plocha zajišťují nejen vysokou účinnost, ale i dlouhou životnost. Nedochází k rychlému prodření ani prasknutí, například při pádu. Uprostřed pracovní plochy je navíc praktická výztuha. Díky tomu je křesadlo velmi odolné na náraz a zároveň se lépe drží, takže si neotlučete klouby.

Křesadlo Vám nabízíme samostatně, nebo s ostrým, vyzkoušeným pazourkem v plátěném sáčku.  Pytlíky jsou vybaveny praktickým oboustranným zatahováním, nic se nevysype. Za přírodní šnůrku lze sáček přidělat k opasku i pověsit do stanu. Skladem jsou sáčky v modré a červené barvě, pokud jednu z barev preferujete, napište to prosím do poznámky, jinak vybereme za Vás a můžete se nechat překvapit. Každý sáček je z jedné strany ručně potištěn černým linorytem. Motivem je stylizovaný pták Fénix.

Fénix

Je bájný mytologický pták. Podle legendy, která se v detailech u různých národů liší, spálí Fénix coby ohnivý pták sám sebe a opět se ze svého popela narodí. Podle Hérodota přilétá starý Fénix jednou za 500 let do chrámu v Héliopoli, kde shoří a znovu se narodí jako mladý pták. Fénix je symbolem nejen ohně ale i znovuzrození. 

Více o rozdělávání ohně křesadlem se dočtete na našem blogu: http://blog.lucistnice.cz/kresadla/

Délka křesadla je cca 10 cm, výška 4 cm. Hmotnost je cca 65 g.

Při křesání doporučujeme použít ochranné brýle, z křesadla i pazourku odletují malé části! Křesadlo je křehké a při silném nárazu nebo ohýbání může prasknout.


English description

Hand forged fire striker. The high quality of forging without visible traces from machines allows this piece to be used for living history. We recommend to use the flint stone. It has huge and massive "striking area" which guarantees you can use the fire striker succesfully for very long time. Thanks to it's massive construction it is resistant to hits and breaking. The construction also allows you to use the fire striker comfortably without injuring the hand knuckles.

The fire striker is available separately or together with flint stone and handmade cotton sack in blue or red colour with hand printed original Phoenix design. Phoenix is a legendary bird which burns itself and is born again from the ashes.

The fire striker measures 10 x 4 cm and weighs approx. 65 g.

SOUVISEJÍCÍ ZBOŽÍ

399 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
79 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
99 Kč
(s DPH)

do týdne

Detail
Novinky