Přihlásit se
Menu

NOVÝ ROZMĚR tradiční lukostřelby

Zobrazit novinky

Středověk
Středověk

Přivezeme k vám zábavu, jakou si jen budete přát – a to nejen z oblasti střelby! Dokážeme také zajistit různá historická šermířská vystoupení, kejklíře, dobová ležení s ukázkami zbrojí, středověkého života a další. Nemusíte mít strach, že budete jen nečinně přihlížet, můžete si vyzkoušet středověkou zbroj, vytvořit menší výrobky v dílnách či zkusit si rozdělat oheň pomocí křesadla. Jednoduše vás vtáhneme do víru středověké zábavy!

Stará a lidová řemesla

Na dnešním řemeslném trhu můžete potkat řadu mistrů, kteří zde předvádějí své umění, nabízejí své výrobky a mnozí z nich hledají i učedníky do svých dílen. A kdo tu dnes je a co nabízí? Sedlář, řezbář, hrnčíř, tkadlec, provazník a další.

Více informací

Kovárna

Železo je třeba kout, dokud je žhavé, a k tradičním středověkým řemeslům bezesporu patří i kovářství. V naší kovárně si mohou dospělí i děti (pokud uzvednou kladivo :-) ) zkusit vlastnoručně vyrobit kovaný hřebík, přívěšek, nebo jinou drobnost. Vše bezpečně a s asistencí zkušeného mistra kováře.

Více informací

Středověká kuchyně

Pokud se najde kousek rovného místa, kde je možno rozdělat otevřený oheň, během několika chvil zde vyroste nejdůležitější část středověkého tábora. A to kuchyně! Křesadlem či třecími dřevy rozděláme oheň. Pod přístřeškem pak začnou naši kuchtíci v dobovém nádobí připravovat chutnou krmi pro panstvo, ale i šlichtu pro poddané, dle starých středověkých receptur. Jen na Vás záleží, co ochutnáte.

Více informací

Rytířské stany

Náš rytířský stan lze postavit i na malém prostoru a ihned ho vybavit vším, co život zbrojného lidu obnáší. Rázem se můžete stát jedním z družiny věhlasného rytíře. Oblečte zbroj a prožijte svůj první výcvik, možná i boj. Tak neváhejte, jelikož meče, píky, halapartny, přilbice a brnění už na vás čekají.

Více informací

Soutěže a hry

Středověké disciplíny jsou určeny pro všechny, kteří rádi soutěží, a to bez ohledu na věk. Zjistěte, zda jste lepší, než Vaši kolegové, spolužáci, příbuzní nebo jen kamarádi. Nabízíme několik různých her, které podporují týmového ducha a hlavně jsou oblíbenou formou zábavy. 

Více informací

Bard a bubeníci

Žádná velká událost se nikdy neobešla bez bardů, trubadúrů a truvérů, kteří svými písněmi o hrdinských činech či příbězích o nenaplněné lásce rozechvívali srdce svých posluchačů. A tak i Vašemu sluchu může zaznít zpěv a struny loutny jedinečného z bardů v luzích českých Pepé Calderóna.

Více informací

Divadlo a šermířská vystoupení

Z prken co znamenají svět k vám sestoupí bájní hrdinové, králové, rytíři, zbrojnoši, lapkové, princezny i lid (s)prostý, aby vám během pouhých 10ti až 15ti minut vyjevili své příběhy plné lásky, nenávisti, vášně, pomsty, zrady a touhy. A to vše pouze pro vás, velevážené publikum.

Více informací

Šašci a kejklíři

Ctění a velevážení, pro vaše pobavení vystoupí světoznámí šašci a kejklíři. Pro potěchu oka i ducha budou vzduchem létat předměty běžných i roztodivných tvarů a některé z nich mohou být, na vaše přání, zahaleny do plamenů. Naše kejkle mohou být i součástí divadla, nebo noční střelby. Máte-li dost odvahy, můžete se dát k našim mistrům do učení.

Více informací

Novinky